header

Aktualności

Raport in.europa "15 lat Polski w Unii Europejskiej"

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z raportem koalicjanta, Instytutu in.europa, pt. "15 lat Polski w Unii Europejskiej".

Raport jest przyczynkiem do myślenia o Polsce w Europie w kolejnych latach, by poza wymiarem historycznym, opisaniem tego, jak było, przyczynił się również do krytycznego analizowania polityki europejskiej i do zrozumienia jej mechanizmów.

Pełny tekst raportu po polsku:  http://ineuropa.pl/in15/

Streszczenie po angielsku:  http://ineuropa.pl/in15/en/summary/

Autorzy, wybitni eksperci, przedstawiają członkostwo Polski w UE z perspektywy politycznej (Łukasz Lipiński i Jan Szyszko), gospodarczej (Ignacy Morawski), prawnej (Artur Nowak-Far), historycznej (Cezary Lewanowicz), transatlantyckiej (Olaf Osica), z uwzględnieniem polityki wobec Ukrainy i w kontekście brexitu (Agata Gostyńska-Jakubowska).  O perspektywach na przyszłość pisze Paweł Świeboda) a wnioski Joanna Popielawska.

 

Raport „In. 15 lat Polski w Unii Europejskiej” instytutu in.europa powstał dzięki wsparciu środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+, a także we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce i Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej. Publikacja objęta jest Patronatem Honorowym Rektora Uniwersytetu Warszawskiego oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

 

_50A2823

powered-by